Čo si priniesť do nemocnice pre bábätko

Milé mamičky, ak si lámete hlavu nad tým, čo bude Vaše novorodeniatko potrebovať v nemocnici, odpoveď je stručná – jednorázové plienky cca 30ks, krém na zadoček a vlhčené obrúsky. Všetko ostatné Vám zabezpečí naša klinika. Po bondingu Vám dieťatko oblečieme a zabalíme do perinky z nášho oddelenia. Na izbe v skrinkách budete mať nachystané náhradné oblečenie, prípadne Vám ho donesie novorodenecká sestra. Rovnako tak aj látkové plienky. Každý deň sa o výmenu starajú naše sanitárky. Ak by bábätko počas hospitalizácie potrebovalo nejaké lieky – napr. peroxid vodíka na pupočník, alebo roztok na čistenie očiek, bude to zabezpečené našou klinikou. Vlastné oblečenie pre bábätko, deku a autosedačku (vajíčko) na cestu domov stačí, keď Vám prinesie partner v deň prepustenia.
V prípade predčasne narodených detí, ktorých hospitalizácie trvá dlhšie, sa s Vami o “potrebách” bábätka budeme rozprávať osobne.

Kompletný zoznam, čo si so sebou zobrať do nemocnice nájdete na internetovej stránke Gynekologicko-pôrodníckej kliniky FN Trenčín: tu.